“IMF’ye geçit verme” çağrısı her yerde

KARTAL /ANTAKYA (28.09.2009)- ESP, 6-7 Ekim’de İstanbul’da toplanacak olan IMF-Dünya Bankası toplantılarına karşı “IMF’ye isyan” çağrısını sürdürüyor. Yaptığı çalışmalarla IMF’nin gerçek yüzünü halka anlatıyor, IMF-DB toplantılarını yaptırmayacaklarını haykırıyor.

Tuzla ESP, IMF-DB haydutlarının İstanbul’daki toplantısını protesto etmeleri için havza emekçilerine çağrı yapıyor. 27 Eylül cumartesi günü, Tuzla İçmeler’de “IMF’ye geçit verme” çadırı kuran ESP’liler, bildiri, afiş ve pankartlarıyla IMF’nin gerçek yüzünü Tuzla emekçilerine anlattılar. Pazarın girişine kurulan çadır yoğun ilgiyle karşılandı. Çadıra “İşsizliğin, açlığın, yoksulluğun sorumlusu IMF’ye İstanbul’u daredeceğiz” pankartını asan ESP’liler, duvarlara astıkları dövizlerle de IMF’yi teşhir ettiler. Ajitasyon konuşmaları eşliğinde bildiri dağıtımı yapan ESP’liler, IMF-DB toplantılarını yaptırmamak için halka mücadele çağrısı yaptı. Ayrıca çatkapı ev ziyaretleriyle gazetemizin satışını gerçekleştirdiler.

Emperyalistlere ve işbirlikçilerine geçit yok

6-7 Ekim’de İstanbul’da toplanacak olan IMF ve Dünya Bankası toplantısına karşı Antakya’dan da tepkiler yükselmeye başladı.

Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP), Ulus alanında yaptığı eylemde, IMF ve Dünya Bankası’na geçit verilmeyeceği ifade etti. ESP adına konuşan Tuncay Yıldız, emperyalist-kapitalist sermaye kurumlarının, krizin bedelini emekçilere yüklemek için yeni politikaları tartışacağı bu toplantıyı yaptırmayacaklarını söyledi. Tuncay, emperyalist işbirlikçilerinin ülkenin bütün zenginliklerini yabancı tekellere peşkeş çektiğini de söyledi. Emperyalistlere ve işbirlikçilerine karşı mücadele çağrısı yaptı.

Kaynak: Atılım

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: