HEPİMİZ GÖÇMENİZ!

İstanbul Kumkapı’da misafirhane adı altında zorla alıkonulan 100’den fazla göçmenlere empoze edilen kötü yaşam şartlarını protesto eden Direnİstanbul üyeleri, hapishaneler ve işkencehanelere dönüşen misafirhanelerin ve barınma merkezlerinin derhal kapatılmasını istediler. Kendi ülkelerinde yaşamları tehlike altında olan bu insanlarının yeni bir yaşam hayaliyle geldikleri Türkiye’de farklılıklarının nedeniyle aşalanığına ve dışladığına dikkat çeken Direnİstanbul Üyeleri, ‘Hepimiz göçmeniz’ sloganıyla göçmenlere devlet tarafından uygulanan faşizan politika karşısında  susmayacaklarını vurguladılar.
BURASI GUATANAMO MU?
20 Eylül tarihinde Kumkapı Misafirhanesinde yaşadıkları insan dışı muamelere dikkat çekmek için isyan çıkartan göçmenlere destek olmak için ellerinde davullarla Afrika temposu tutarak misafirhane’nin önünde toplanan Direnİstanbul üyeleri, göçmenlere dayatılan vahşi uygulamaların derhal son bulmasını istediler. ’’Hiç kimse ilegal değildir’’, ‘’Göçmeniz burada yaşayacağız’’ sloganları eşliğinde Direnİstanbul üyeleri adına söz alan Rüzgar Gökçe, Türkiye’de göçmenlerin öldürülmeye kadar varan baskılarla karşı karşıya bırakıldığına dikkat çekti. Kimsenin ülkesini nedensiz terketmeyeceğini vurgulayan Gökçe devlet yetkililerine seslenerek,’’Ülkelerinde tehlikede oldukları için buraya sığınan insanlara misafirhane gibi alaycı bir isim verdiğiniz bu utanç merkezinde hapsetmenizin adı ırkçılıktır ve bu tutumunuzdan gezgeçmediğiniz taktirde size bu ülkeyi dar edeceğiz’’ diye haykırdı. Direnİstanbul olarak göçmen üzerinde uygulanana anti-demokratik politikaların karşısında olacaklarını bir kez daha hatırlatan Gökçe, ‘’Bundan sonra göçmen haklarının takipçisi olacağız. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde zorla alıkonana ve kaçak yaşamaya zorlanan göçmenlerin yanında yer alacağız’’ dedi. Zeynep Kuray

Kaynak: Birgün

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. Devletlere, IMF’Ye, DB’ye, Sol, sağ, sosyalist, komünist ve anarşistlere ve “hapishanelerin” aşıklarına; ve kafeslere, şimdiden doğrudan değiştirici isyan!

    Başka hayatlar, işgal ve tecavüz edilmekteki biricik yaşamların kafesleri ve kilitleri şimdiden parçalandığında “yeni” hayatlar doğacak, sayısız çiçeklerle ve kedilerle ve köpeklerle ve “binlercesiyle”, özgürce ve taşlaşmış “politikacı” kalpler yanacak!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: