Limter-İş: İstanbul’u haydutlara dar edelim

KARTAL (26.09.2009)- Limter-İş üyesi işçiler, Tuzla Gemi önünde yaptıkları eylemle 1-7 Ekim arasında İstanbul’da yapılacak IMF ve Dünya Bankası toplantılarını protestolarla karşılayacaklarını duyurdu. İşçiler, yoksulluk, işsizlik dayatan IMF ve işbirlikçilerine karşı alanlara çıkmaya çağırdı.

DİSK’e bağlı Limter-İş Sendikası üyeleri, bugün akşamüstü saatlerinde Tuzla Gemi Tersanesi önünde basın açıklaması yaptı. IMF ve Dünya Bankası Guvernörler Kurulu toplantısı dolayısıyla İstanbul’da toplanacak emperyalistleri protesto etmeye çağırdı. IMF ve işbirlikçilerinin toplantıda; işçi, emekçi ve bölge halklarının ümüğünü nasıl sıkacaklarını planlayacaklarını söyledi.

Toplantı salonu 660 bin asgari ücrete yapıldı

Limter-İş Genel Başkanı Cem Dinç yaptığı açıkmamada, “Basının önünde IMF’ye ‘ümüğümüzü sıktırmayacağız’ diyerek tribünlere oynayan Başbakan, iş icraata gelince haydutları kırmızı halılarla karşılıyor” dedi. Toplantının yapılacağı salonun maliyetinin 330 milyon lira olduğunu kaydeden Dinç, bu miktarın 660 bin işçinin alacağı asgari ücret toplamına denk geldiğini vurguladı. Dinç, “Dünyanın birçok ülkesinde ezilen halklar IMF ve Dünya Bankası nerede toplantı yaptıysa, orayı onlara dar etmişlerdir. Bu nedenle haydutlar dünyanın en yüksek tepelerine çıkmışlar, yüksek güvenlikli adalara sığınmışlardır. Şimdi de yerin yedi kat altına giriyorlar. Ama nafile, IMF ve Dünya Bankası ezilen halkların adaletinden kurtulamayacaktır. Tüm ezilenlere çağrımızdır; İstanbul’u haydutlara ve onların işbirlikçilerine dar edelim” şeklinde konuştu.

Limter-İş üyeleri günlerdir sürdürdükleri aydınlatma çalışmalarına bildiri dağıtımları ve imza standı açarak devam edeceklerini söyledi. Limter-İş üyeleri, Pazartesi günü İçmeler Tren İstasyonu’nda imza standı kuracaklarını ifade etti.

Kaynak: Atılım

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: