IMF’ye karşı sokağa!

6- 8 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da toplanmayı planlayan IMF ve Dünya Bankasına karşı yapılan eylemler devam ediyor. IMF ve Dünya Bankası karşıtı Birlik bugün de Levent’te bulunan Kanyon Alışveriş Merkezi önünde bir eylem gerçekleştirdi.

IMF'ye karşı sokağa!

Merkez Bankası önünde başlayan eylemlilikler sürüyor. IMF ve Dünya Bankası Karşıtı Birlik üyeleri 24 Eylül Perşembe günü saat 13:00’de Levent Kanyon AVM önünde sloganlarla toplandılar.

Eylem boyunca sıklıkla; “IMF defol, Dünya Bankası defol, kahrolsun emperyalizm yaşasın mücadelemiz!”, “IMF defol bu dünya bizim!”, “Emperyalistler, işbirlikçiler 6. filoyu unutmayın!”, “IMF’ye karşı sokağa, eyleme, mücadeleye!” sloganları atıldı.

Yapılan basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi;

IMF- DB toplantılarına sayılı günler kaldı. Bugün buradayız çünkü dünya halklarına yıkım politikalarının tartışılacağı ve kararlar alınacağı toplantılara izin vermeyeceğiz. Yapacakları her toplantının takipçisi olacağız. Merkez Bankası önünde başlattığımız tepkilerimizi bugün burada yarın kongre havzasının dört bir yanında yükselteceğiz. Nasıl ki onlar dünya halklarının yaşamını hiçe sayıyorlarsa bizler de, onlara İstanbul’u dar edeceğiz. GEÇEMEYECEKSİNİZ!

Toplantılarında krizden kurtuluş yolları arayacak olan emperyalistler ve bağlı kuruluşlar şimdiye kadar yaptıkları toplantıların hiçbirinde dünya halklarına refah getirmemiş tersine, daha fazla yoksulluk, işsizlik ve sefalet getirmiştir. İstanbul’da yapılacak toplantılarda diğerlerinin bir benzeri olacaktır. Kriz nedeniyle başta emperyalist ülkelerde olmak üzere üretim daralmasına gidilmesi sonucu milyonlarca işçi işten atıldı, .alışma koşulları ağırlaştırıldı, ücretler daha da düşürüldü, eğitim- sağlık ticarileşti. Krizin faturası işçilere ve emekçilere fatura edildi. Yoksulluğun derinleşmesi sonucu insanlık sefalete sürüklendi.

Basın açıklamasında aynı zamanda bugün ABD’de yapılan G-20 zirvesine de değinildi. Pittsburg’da yapılan G-20 zirvesine sadece emperyalistlerin hazırlanmadığı, antiemperyalistlerin de günler öncesinden sokakları ve alanları kuşattığı belirtilirken, “1999’dan bu yana emperyalistler dünyanın neresinde bir araya geldilerse orada ezilenlerin öfkesiyle karşı karşıya kaldılar. Yaptıkları tüm toplantılar, zirveler uluslararası direnişlerle eylemlerle kuşatıldı. Adaya kaçtılar kurtulamadılar, dağa tırmandılar kurtulamadılar, gittikleri her yerden ayak takımının ayak seslerini işittiler.” denildi.

Eylem 30 Eylül’de Hilton oteline gelecek olan heyetin karşılanmasına çağrı yapılarak sonlandırıldı.

Yer: Hilton- Taksim

Tarih: 30 Eylül

Saat: 10:00

Kaynak: Alınteri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: