ESP’den “IMF’ye isyan” çadırı

İSTANBUL (24.09.2009)- Ezilenlerin Sosyalist Platformu, IMF ve Dünya Bankası’na karşı mücadeleyi Kartal Festivali’ne taşıdı. Festival alanında “İMF’ye isyan” çadırı kuran ESP’liler, emperyalist haydutları teşhir etti, Kartal halkına emperyalizme karşı mücadele çağrısı yaptı.

Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP), 1-7 Ekim günlerinde İstanbul’da yapılacak olan IMF ve Dünya Bankası toplantılarına karşı Kartal Festival alanında çadır kurdu. Halka, emperyalizmin mali kuruluşları İMF ve Dünya Bankası’na karşı isyan çağrısında bulundu. Çadıra “Kar değil insan, IMF’ye isyan” yazılı pankart ile emperyalist politikaları teşhir eden dövizler asıldı. Ayrıca Nazım Hikmet Marksist Bilimler Akademisi’nin 3 Ekim’de gerçekleştireceği IMF’ye karşı Sosyalist İktisat Kogresi’nin çağrı afişine de çadırda yer verildi.

ESP’liler, IMF, Dünya Bakası ve işbirlikçilerinin, bu toplantılarla yeni dönemin sömürü politikalarını belirleyeceklerini belirtti. Yapacakları eylem ve etkinliklerle emekçilerin emperyalistlere karşı isyanını büyüteceklerini söyledi. Yarın da davul zurna eşliğinde Kartal Meydanı’nda bildiri dağıtacaklarını söyleyen ESP’liler, NATO’da olduğu gibi IMF ve Dünya Bankası toplantısını yaptırmamayı hedeflediklerini belirtti.

Çadıra gelen emekçilere IMF ve DB toplantıları ile toplantılara karşı yapılan eylemleri sorduk:

Mafer: Biraz daha yük bindirecekler. Eylemlere devam etsinler. Ben de destekliyorum.

Berrin Bıyık: IMF’ye karşıyız. Biz birilerine tabi olmak zorunda değiliz. Ama elimizden birşey gelmiyor.

Polat Arzu: Teslimiyetçi bir politikanın devamı.

Gülizar: AB’ye girme bahanesiyle IMF’ye yem olarak kullanılıyoruz.

Ayhan: IMF’nin başarılı olduğu, iyi şeyler yaptığı bir yer var mı? Yapılan eylemler önemli ama toplumun güçlü katılımını göremiyoruz.

Ayrıca Nazım Hikmet Marksist Bilimler Akademisinin 3 Ekim’de gerçekleştireceği Sosyalist İktisat Kongresi’nin afişlerini Kartal’da yaygın bir şekilde yapan ESP’liler, emekçileri kongreye çağırdı.

Kaynak: Atılım

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: