Mültecilerle Dayanışma Eylemine Çağrı

Yasadışı göçle mücadele ettiği bahanesine sığınan Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, mültecilere ve göçmenlere karşı bir baskı politikası uyguluyor, onları en temel özgürlüklerinden mahrum bırakıyor. Türkiye’den sınırdışı edilmeyi bekleyen göçmenler, Yabancılar Misafirhanesi gibi alaycı bir isimle anılan hapishanelerde kimi zaman birkaç ay kimi zaman bir yıldan uzun süre insanlık dışı koşullarda yaşamak zorunda bırakılıyorlar.

Kumkapı Misafirhanesi’nde tutsak olarak tutulan göçmenler, 20 Eylül günü, polisten gördükleri kötü muameleye karşı isyan çıkardı.

Tutsaklarla dayanışmamızı göstermek ve onların temel hakları için verdikleri mücadelede yanlarında olmak için Kumkapı Misafirhanesi’nin önünde buluşacağız.

Çağrımız, bu utanç verici hapishanelerin kapatılması içindir. Çağrımız, göçmenlerin maruz kaldıkları baskının, mahkumiyet koşullarının ve sınırdışı uygulamalarının son bulması içindir.

Herkesi Türkiye’nin göçmen politikalarına karşı, sınırdışı uygulamalarına karşı, 26 Eylül Cumartesi günü saat 12:00’de Kumkapı Misafirhanesi’nin önündeki basın açıklamasına bekliyoruz.

İNGİLİZCE METİN >>>

DİRENİSTANBUL KOORDİNASYONU
https://direnistanbul.wordpress.com
http://resistanbul.wordpress.com
direnistanbul@gmail.com

Reklamlar

4 Yanıt

  1. Acaba yol tarifi de yapılabilir mi? Nedense Google haritada misafirahne veya yabancılar şubesini bulamadım. Teşekkürler şimdiden.

  2. kumkapı tren istasyonunda inerseniz oradan sorarak bulursunuz…

  3. Yabancilar Misafirhanesi, Kumkapi lokantalarina yakin, eski idare mahkemesi binasinda, nişanca yolu uzerinde. Beyazit tramvay duragindan kumkapiya (denize) dogru inerseniz direkt oraya denk gelirsiniz…

  4. istanbulun merkezı turıstık bır yerde boyle bır yerın olması utanc verıcı dır boyle bır yer olamaz ama var multecı ler o pencerelerden bakıp ve oradan yıyıp ıcen lerı seyredıorlar once buranın nasıl boyle bıryer oldugunu arastırın burası ıdare mahkemesıydı depreme daynıklı olmadıgı ıcın bosaltıldı ama ıdare mahkemesıyken buranın mulksahıbı askerıyedır. tabı ıdare mahkemesı bosaltınca burayı ozel ıdare askerıyeden almak ıcın bır ıhtıyac gostermesı gerektıo buda kumkapı yabancıların cok yasadıgı yeroldugu ıcın engusel bahane yabancı sube odaa oldu herzaman desdegınız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: