Sarıyerliler 3. köprüye karşı mücadelelerini sürdürüyor

Sarıyerliler, 3. köprü projesine karşı barınma, sağlık, su ve temiz bir çevre hakkına sahip çıkıyor. Büyükşehir’in bu hafta gündemine gelmese de 3. köprü projesine karşı mücadelesini sürdürüyor.

3. köprü projesinin bu hafta Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülmesi planlanıyordu ancak köprü, toplantılarda gündeme gelmedi. 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu bugün (18 Eylül) 3. köprü projesine karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde tuttukları nöbeti bitirdi. 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu yaptığı açıklamada rant köprüsünün yapımına engel olacaklarını ve mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

3. köprüyü yapacak olanların İstanbul halkına, İstanbul’a, doğaya ve çevreye karşı suç işleyeceklerinin belirtildiği açıklama “Köprü değil, insanca yaşam”, “Köprü değil, toplu ulaşım” sloganlarıyla son buldu. Basın açıklamasından sonra yapılan konuşmalarda sel felaketinin sorumlularından birinin de 2. köprü olduğu ifade edilirken, selin hemen ardından Başbakan’ın helikopterle 3. köprüye yer beğenmesi kınandı. Konuşmalarda, İBB’nin gündemine 3. köprüyü getirmemesinde 3. köprü projesine karşı yürütülen mücadelenin etkili olduğu vurgulandı.

Yapılan konuşmalardan sonra CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal söz aldı. Soysal 3. köprüye karşı verilen mücadelenin yanında olduğunu ifade ederken, köprünün İstanbul’a ihanet anlamına geldiğini söyledi.

Soysal’ın konuşmasının ardından basın açıklaması 3. köprüye karşı başlatılan imza kampanyasının duyurulmasıyla son buldu.

İmza kampanyasının tam metni için tıklayınız

Kaynak: Sendika.Org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: