IMF TOPLANTISINA KARŞI 11 DİLDE DİRENİŞ ÇAĞRISI

‘Diren İstanbul’ adıyla kurulan sitede IMF ve Dünya Bankası’na Karşı Direniş Günleri Koordinasyonu adı altında  6-7 Ekim’de  gerçekleşecek IMF ve Dünya Bankası’nın toplantılarına karşı örgütlenme çağrısı yapılıyor.

“Biz mahallesinden kovulanlar, tohumları çalınanlar, greve duranlar, harçları ödemeyenler, işsiz güçsüz bırakılanlar, barkı yıkılanlar, esnek köleleştirilenler, suyu satılanlar, krizden kaçamayanlar, sendikasızlaştırılanlar, mülksüzler  direniş için hep beraber sokağa çıkıyoruz!”
IMF’den nasibini alan tüm halklara çağrı niteliğinde olan bu cümleler, IMF ve Dünya Bankasına Karşı Direniş Günleri Koordinasyonu’na ait. https://direnistanbul.wordpress.com adlı bir web sitesi üzerinden kendilerini deklare eden Koordinasyon, 6-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Harbiye’de gerçekleşecek IMF ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantısına karşı, halklara örgütlenme çağrısı yapıyor.

DİRENİŞE 11 DİLDE ÇAĞRI
Türkçe, Kürtçe, İngilizce, İspanyolca, Fıransızca, Almanca, Çekçe, Portekizce, Makedonca, Bulgarca, Belarusça dilleriyle çağrı yapılan metinde şöyle deniliyor:
”Çokuluslu kapitalist şirketlerin, devletlerin temsilcileri ve bürokratları, milyarlarca insanın hayatını karartacak kararlar alacakları IMF ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantısı nedeniyle 6-7 Ekim 2009 tarihinde İstanbul’da olacaklar. Yoksul milyarlar ve üzerinde yaşadığımız gezegenin geleceği için sömürü zincirine bir halka daha eklemekten başka bir işe yaramayan ekonomik paketlerin, yapısal uyum koşullarının, kemer sıkma politikalarının ve yeniden yapılandırmaların konuşulacağı, kapitalist egemenlerin çıkarını korumak adına yapılacak bir zirve toplantısı daha… Büyük bir olasılıkla da günlerimizi cehenneme çevirecekler! Aramalar, kimlik sormalar, yolları kapamalar, çit örmeler vs.Gelin hep beraber bu günlerde biz onların yaşamını cehenneme çevirelim. Bizim şenliğimiz, onların kabusu olsun!..”

BANDİSTA’NIN EZGİLERİ IMF’YE KARŞI
1-8 Ekim tarihlerini direniş haftası olarak ilan eden koordinasyon, söz konusu tarihlerde, IMF ve Dünya Bankası’na karşı çeşitli eylemler, söyleşiler, film gösterimleri, sergiler, atölye çalışmaları, konserler organize etmeyi hedefliyor.  Alternatif müzik anlayışıyla gençlerin gönlünde yer edinen Bandista, ”Diren İstanbul” etkinlikleri kapsamında bugün saat 21.00’de Beyoğlu’nnda bulunan Rumeli Han’da bir dinleti verecek.

Aysel Kılıç

Kaynak: Birgün

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: