Direnistanbul Grubu’ndan eylem!

(06.08.09) – 1-8 Ekim tarihlerini IMF ve Dünya Bankası’na karşı direniş günleri olarak ilan eden Direnistanbul Grubu 5 Ağustos Çarşamba günü Taksim’de gerçekleşirdiği eylemle, 6-7 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek İMF-DB toplantısını protesto etti. IMF-DB mağdurlarını sokağa  çağırdı.

Saat 19.30’da Taksim Tramvay Durağı’nda toplanan yaklaşık 80 kişi, “Direnistanbul” pankartı açıp, “Borçlar değil IMF silinsin!”, “Dünya Bankası sermayenin kankası!”, “IMF buraya yumruk havaya!” dövizleri ve üzerinde, “Gönderen: Direnistanbul, Alıcı: İMF” yazılı bomba balon taşıyarak, Galatasaray Lisesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

“Savaşta, barışta kapitalizm öldürür!”, “Milyonlar aç işgal altında, yaşasın küresel ayaklanma!”, “İMF buraya yumruk havaya!”, “Dünya Bankası dünyamızdan defol!” sloganlarıyla Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüyen grup, burada konuya ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Tuğba Olgun tarafından yapılan açıklamada, “Güvencesizliğe, vahşi çalışma koşullarına, sendikasızlaştırmaya, esnek köleleştirmeye, işten atmalara karşı sokaktaydık ve yine sokaklarda olacağız… 6-7 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek İMF-DB toplantılarını bloke etmek ve politikalarını protesto ve teşhir için toplumsal muhalefetin tüm unsurlarını, İMF-DB mağdurlarını, kapitalizmle derdi olan herkesi yeniden sokaklara çağırıyoruz!” denildi.

Bandista müzik grubununda ezgileriyle destek verdiği eylem, 6 Ağustos günü saat 21.00’de Haymatlos’ta gerçekleşecek etkinliğin çağrısıyla son buldu.

Grup hafta boyunca söyleşiler, film gösterimleri, sergi, atölye çalışmaları ve konserler düzenleyecek.

Kaynak: Kızıl Bayrak / İstanbul

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: