IMF ve Dünya Bankası’na Karşı Direniş Günleri Başlıyor

IMF ve Dünya Bankası’nın 6-7 Ekim’de İstanbul’da yapacağı yıllık toplantıya karşı bir araya gelen muhalifler yarın İstanbul’un direniş sezonunu Taksim’de düzenleyecekleri eylemle açıyorlar. Perşembe akşamı ise Bandista Direnistanbul’a destek vermek için sahneye çıkacak.

“Biz mahallesinden kovulanlar, tohumları çalınanlar, greve duranlar, harçları ödemeyenler, işsiz güçsüz bırakılanlar, barkı yıkılanlar, esnek köleleştirilenler, suyu satılanlar, krizden kaçamayanlar, sendikasızlaştırılanlar, mülksüzler İstanbul direniş sezonunu açmak için hep beraber sokağa çıkıyoruz.”

6-7 Ekim’de İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası yıllık toplantısına karşı bir araya gelenler yarın (5 Ağustos) akşam saat 19.30’da Taksim tramvay durağında bir araya geliyor.

“İstanbul Direniş Sezonu”nun açılışının yapılacağı etkinliğin ardından Bandista grubu 6 Ağustos’ta şarkılarını IMF ve Dünya Bankası’na karşı söyleyecek. İstiklal Caddesi’nde bulunan Haymatlos isimli mekandaki konser saat 21.00’de başlayacak.

1-8 Ekim tarihlerini IMF ve Dünya Bankası’na karşı direniş günleri olarak ilan eden Direnistanbul isimli grup hafta boyunca çeşitli eylemler, söyleşiler, film gösterimleri, sergiler, atölye çalışmaları ve konserler düzenleyecek.

Direnistanbul’un etkinlikleri ve eylemleri hakkında daha fazla bilgiyi direnistanbul.wordpress.com adresinden edinebilirsiniz.(BÇ)

Kaynak: Bianet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: